Opcje przeglądania
Cena
  • od
    do
Paczkomaty InPost
Paczkomaty InPost

Osprzęt

Tak zwany osprzęt, czyli wszystko to, co potrzebne do personalizacji Hobby Horsingu!

Aby uprawiać Hobby Horsing, należy się do tego zajęcia gruntownie przygotować i wyposażyć siebie i swoje koniki we wszystko, co niezbędne. Co to oznacza? Przede wszystkim zakup odpowiednich akcesoriów, które umożliwią oddawanie się temu zajęciu z jak największą dozą przyjemności. Co więc można zaliczyć do osprzętu? Jaki osprzęt posiadamy w naszym sklepie?

Kantary i wodze

Kantarami nazywamy oczywiście uproszczoną uzdę bez wędzidła dla konia. Do kantaru nie dopina się wędzidła. Kantar wyposażony jest w kółko, dzięki któremu można umocować w nim uwiąz. Kantar umożliwia czyszczenie, prowadzenie i wykonywanie innych prac przy zwierzęciu.

Wodze natomiast to pasy, które łączy się z wędzidłem. Za ich pomocą jeździec utrzymuje kontakt z pyskiem konia, przesyłając mu sygnały.

Nasi klienci będą mogli wybrać kantary i wodze w określonym kolorze.

Ogłowie 

Jest to, mówiąc ogólnie, uprząż rzemienna na głowę konia z wędzidłem wkładanym do pyska zwierzęcia (lub bez – ogłowia bezwędzidłowe, np. hackamore). Głównym zadaniem ogłowia jest utrzymanie kiełzna (lub paska naciskającego na nos w wypadku ogłowi bezwędzidłowych) we właściwym miejscu w pysku konia.

 

Derki

Derka to po prostu fragment tkaniny (okrycie), za pomocą której okrywa się konika zawsze wtedy, kiedy na zewnątrz panują niezbyt sprzyjające warunki pogodowe (deszcz, śnieg, upał w przypadku derek chłodzących). Derki są obowiązkowym elementem wyposażenia każdego jeźdźca uprawiającego Hobby Horsing. Dlaczego? O konika należy dbać, zapewniając mu solidną dawkę ochrony zawsze wtedy, kiedy jej potrzebuje.

W naszym sklepie znajdziecie Państwo przepiękne derki w przeróżnych barwach, a każdy na pewno znajdzie coś dla siebie (i swojego konika przede wszystkim!).

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl