Horse Club - Sklep z akcesoriami Hobby Horse 

Hobby horse to jeden z najnowszych trendów, a nawet dyscyplin sportowych, która swoje korzenie ma w mroźnej Finlandii. To właśnie tam prawie dekadę temu rozwinął się system aktywności sportowej nawiązujący do jeździectwa olimpijskiego, lecz dostępny dla każdego pasjonata. Dzisiaj Hobby Horse ewoluuje i stale się rozwija, zyskując popularność na całym świecie. 

Darmowa dostawa

Nasz hobby horse sklep to wyjątkowe miejsce w Polsce, w którym możesz nabyć profesjonalną i szeroką gamę wyposażenia używanego w jeździe na koniku na kiju. Istniejemy od początku obecności tej dyscypliny w Polsce. Z uwagą przyglądamy się jej postępom i oferujemy najwyższej jakości asortyment, który może być wykorzystywany całkowicie rekreacyjnie, jak i na zawodach. Jeśli zastanawiasz się, gdzie kupić hobby horse, to jesteś w dobrym miejscu. Hclub to po prostu Twój sklep hobby horsing ー znajdziesz tu wszystko, czego potrzebujesz! 

Hobby horsing ー historia i ciekawostki

Korzystanie z atrapy konia w folklorze różnych kultur znane jest od dawna. Podobnie, jak jeździectwo. Te dwie płaszczyzny można jednak połączyć w jedno ー tak właśnie uczyniono w Finlandii w okolicach 2011 roku. Hobby horsing to nowa dyscyplina sportowa, która ciepło przyjęła się w krajach skandynawskich i obecnie podbija Europę, Amerykę Północną i cały świat. Dyscyplina ta polega na ujeżdżaniu kukiełkowego konika. Koń na patyku może mieć różne kształty i przybierać różne rozmiary. 

W przeciwieństwie do klasycznego jeździectwa nie mamy tutaj konieczności wykorzystywania żywych zwierząt. Niemniej jednak jest to często początek przyszłej przygody z prawdziwymi końmi. Konik na kiju pozwala jednak na bardzo wiele aktywności fizycznych. Dolną część należy umieścić między nogami i trzymać sztywno w trakcie poruszania się w sposób przypominający do złudzenia jazdę konną. Cała zabawa ma charakter prorozwojowy i sprzyja dbaniu o dobrą kondycję, poznawaniu ciekawych ludzi o podobnych zainteresowaniach, ale także ma charakter rywalizacyjny. Zawody Hobby Horse Polska organizowane są jak dotąd w kilku dyscyplinach ー skokach przez przeszkody, w ujeżdżaniu oraz WKKW. 

Oficjalne i nieoficjalne zawody w tej dyscyplinie organizowane są przez niezależne grupy, kluby i komitety sportowe, a wyczyny zawodników i zawodniczek oceniane są przez grono sędziowskie. Za sposób pokonania poszczególnych przeszkód i wyczyny jeździeckie przyznawane są punkty, a sposób oceniania jest zależny od regulaminu konkursu. Dyscyplina, w której koń na patyku i jeździec odgrywają najważniejszą rolę, pod wieloma względami przypomina więc klasyczne jeździectwo. 

  

Hobby horse ー sklep dopasowany do potrzeb 

Hclub hobby horse ー sklep dedykowany zawodnikom uprawiającym dyscyplinę hobby horsing ー zawiera wszystko, czego można potrzebować. Oczywiście na pierwszym miejscu będzie dobranie najważniejszego elementu. Jest nim głowa konia na kiju, czyli niezbędne akcesorium każdego jeźdźca hobby horsingu. 

Dyscyplina, którą się zajmujemy, ma wiele walorów fizycznych i społecznych. Doskonale wiemy, jak ważne jest to, aby można było poczuć relację z konikiem. Dlatego tak ważne jest zapewnienie szerokiego wyboru różnych akcesoriów. W naszym sklepie konik na kiju może przybierać różne rozmiary ー większe i mniejsze. Hobby horse do kupienia dostępne są także w wariancie BOX, czyli do samodzielnego wykonania. 

Koń na kiju potrzebuje także specjalnego osprzętu. W Horse Club można nabyć dedykowane ogłowie, kantary i czanki. Sprawią one, że poruszanie się będzie jeszcze bardziej satysfakcjonujące. Wymarzony konik na kiju może być także wyposażony w różne gadżety, np. zestawy do pielęgnacji! 

W naszym sklepie nie brakuje również profesjonalnych przeszkód, które mogą być wykorzystywane w oficjalnych zawodach hobby horses ー w skokach przez przeszkody. Dostępne przeszkody posiadają regulowaną wysokość. Wszystkie produkty wykonane są z najwyższej jakości materiałów i z dbałością o szczegóły. 

 

Hobby horse ー kształcenie najlepszych umiejętności

Wbrew pozorom hobby horsing jest niezwykle rozwojową dyscypliną i wielką pasją wśród dzieci i młodzieży. Prawidłowe posługiwanie się konikiem na kiju, w sposób określony w oficjalnych zasadach, nie jest łatwe i wymaga treningów. Każdy rodzaj zawodów ー ujeżdżanie, skoki przez przeszkody ー rozwija określone grupy mięśni, ale zapewnia też rozwój ogólnofizyczny. Zawodnicy muszą wykazać się wytrzymałością, szybkością i zwinnością. 

Zachęcamy do zapoznania się i kupna Hobby Horse oraz akcesoriów hobby horse na sprzedaż dostępnych w naszym sklepie. Wspólnie przyczyniamy się do rozwoju tej ciekawej dyscypliny w Polsce!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl