FAQ

Hobby Horse FAQ

O co chodzi w hobby horse?

Hobby Horse składa się z materiałowej głowy konia na drewnianym kiju, na którym osoba może "jeździć" symulując jazdę na koniu. Ciężko jednoznacznie określić czym jest jako przedmiot, niektórzy za określenie zabwka się obrażą natomiast jest to swoisty model konia lub też spotyka się określenie kukiełki. W ostatnich latach stał się on popularnym zjawiskiem, sportem i hobby, szczególnie wśród dzieci i młodzieży.

Dlaczego hobby Horsing to sport?

Hobby Horsing jest uważane za sport, ponieważ wymaga sprawności fizycznej, umiejętności równowagi, siły i precyzji. Podobnie jak w innych sportach, istnieją zawody i kategorie wiekowe dla osób uprawiających Hobby Horsing.

Jak się jeździ na Hobby Horse?

Aby jeździć na hobby horse, należy trzymać kijek w jednej ręce lub oburącz i przytrzymywać go między nogami, a następnie unosząc się i opadając na kiju, symulować ruchy jazdy na koniu. Można, a w przypadku zawodów należy także wykonywać różne figury i skoki.

Kto wymyślił Hobby Horse?

Hobby horse jako atrapa konia konia pojawiła się zapewne już w starożytności a na pewno w średniowieczu czego przykładem jest chociażby krakowski Lajkonik. Natomiast w nowoczesnej formie powrócił w krajach skandynawskich a dokładniej w Finlandii skąd zyskał ponowną popularność na całym świecie.

Ile waży Hobby Horse?

Waga Hobby Horse zależy od wielkości i materiałów, z których jest wykonany. Zazwyczaj waży on od 400 gram do 1 kilograma.

Jak powstał Hobby Horse?

Przyjmuje się, że powstanie Hobby Horse’a wynikało z potrzeby posiadania atrapy konia do celów inscenizacyjnych, w tym artystycznych na potrzeby wystąpień publicznych w postaci i wielkości umożliwiającej jego użytkowanie przez aktora lub tancerza.

Ile kosztują konie Hobby Horse?

Koszt koni Hobby Horse zależy od ich jakości i materiałów, z których są wykonane. Zazwyczaj kosztują od 150 do 500 złotych natomiast zdarzają się egzemplarze wyceniane wielokrotnie drożej.

Jakie są wielkości hobby horse?

Hobby Horse występuje w różnych rozmiarach, podstawową miarą wielkości jest rozmiar kartki papieru biurowego odpowiadający za wielkość głowy konika ( bez kija ). W związku z tym najmniejsze koniki to rozmiar A5, następnie A4 po koniki A3 i rzadko występujące A2.

Jakiej wielkości powinien być hobby horse?

Wielkość Hobby Horse powinna być dostosowana do upodobań oraz wzrostu osoby, która na nim jeździ. Zazwyczaj osoby niższe i młodsze decydują się na koniki w rozmiarze A4 a te starsze na A3. Wielkość Hobby Horse’a ma też znaczenie przy Hobby Horsingu jako dyscyplinie sportowej gdzie mniejsze koniki sprawdzają się przy skokach a te większe często startują w zawodach ujeżdżeniowych.

Co trzeba mieć na zawody hobby horse?

Na zawody hobby horse należy przygotować się tak samo jak na inne zawody sportowe. Należy przygotować odpowiedni i wygodny strój sportowy oraz konia Hobby Horse, który spełnia wymogi regulaminu zawodów. Niezbędny będzie także dobry humor i gotowość do poznawania innych wielbicieli HH 😊.

Jaki jest rekord skoku na hobby horse w Polsce?

Nie ma oficjalnego rekordu skoku na hobby horse w Polsce z racji na brak wiarygodnych i pełnych danych, niemniej jednak mówi się o skokach powyżej 140cm co potwierdzało by skalę zjawiska przy zarejestrowanym wyniku 141cm w Finlandii w 2019 roku.

Czy Hobby Horsing jest bezpieczny?

Tak! Jest bezpieczny jako dyscyplina sportowa przy zachowaniu rozsądku i zasad bezpieczeństwa jak przy każdym sporcie. Nie zapominajcie o rozgrzewce i właściwym sprzęcie.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl